Sunday, March 25, 2012

Arsenal terus bangkit

***

Arsenal mengambil kesempatan apabila keputusan perlawanan antara Chelsea dengan Tottenham terikat seri 0-0, lalu memberi jalan mudah untuk Arsenal untuk mengukuhkan tempat ketiga dalam Liga Perdana. 

Kieran Gibbs menjaringkan goal pertama pada minit ke-16 dan Theo Walcott menambah untuk gol kedua sebelum sepakan percuma Mikel Arteta pada minit minit terakhir perlawanan lalu melenyapkan harapan untuk Aston Villa bangkit.

 
 


Barclays Premier League table 2011-2012

PosTeamPWDLFA+/-Pts
1Manchester United29224373274670
2Manchester City29223471215069
3Arsenal30184861392258
4Tottenham Hotspur30167753351855
5Chelsea30148849341550
6Newcastle United2913884141047
7Liverpool30119103631542
8Sunderland30117123934540
9Everton30117123032-240
10Swansea30109113436-239


Wohaa, Arsenal berjaya mengekalkan tempat ke-3 liga lalu menjurangkan team Arsenal sebanyak 3 mata dengan Spurs.

Pabila Alkisah tengok baki 8 perlawanan Arsenal untuk musim ini, ada kemungkinan Manchester City dan Chelsea yang akan membuatkan Arsenal drop point, tapi tahap keyakinan Alkisah tinggi dan berpendapat bola itu bulat, apa apa pun boleh terjadi, yang penting Arsenal maintain fokus setiap perlawanan sehingga titihan peluhan terakhir pada 13 May.


31SatAdd to CalendarBarclays Premier LeagueAQPR

April



08SunAdd to CalendarBarclays Premier LeagueHManchester City

11WedAdd to CalendarBarclays Premier LeagueAWolverhampton W.

16MonAdd to CalendarBarclays Premier LeagueHWigan Athletic

21SatAdd to CalendarBarclays Premier LeagueHChelsea

28SatAdd to CalendarBarclays Premier LeagueAStoke City

May



05SatAdd to CalendarBarclays Premier LeagueHNorwich

13SunAdd to CalendarBarclays Premier LeagueAW.B.A.


***

We Love you Arsenal, We Do
We Love you Arsenal, We Do
We Love you Arsenal, We Do
OOOh Arsenal We Love you

***

2 Blogger kasi response. .

missnadira Author
March 25, 2012 at 3:06 AM

yeaaaaa....setuju..dengan form sekarang(consider form chelsea and city jugak) sy rasa boleh la alkisah..no worries.hahaha..

Reply
Al Kisah Author
March 29, 2012 at 9:50 AM

missnadira: hopefully.. :D

Reply

Post a Comment

Cer komen skit..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...